Wieża widokowa Kurza Góra

Otwarcie już w tym roku!

 

Od końca 2019 roku trwają prace nad powstaniem Wieży widokowej Kurza Góra w Kurzętniku. Budowa rozpoczęła się wiosną 2020 roku. Wieża widokowa stanie pomiędzy trasami zjazdowymi, a prowadzić do niej będzie blisko 2 km ścieżki zbudowanej z drewna robinii akacjowej, zwanej potocznie akacją. Dzięki pracy inżynierów konstrukcja będzie spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa. Wejście na szczyt będzie dostępne również dla osób z niepełnosprawnościami.

Wysokość Wieży będzie wynosić ponad 35 m, a różnica wzniesień między stacją dolną zlokalizowaną na trasie zjazdowej będzie wynosić aż około 70 metrów. Obiekt stanie się całoroczną infrastrukturą turystyczno-rekreacyjną, podobnie jak istniejący już na terenie ośrodka kompleks torów tubingowych. Wykonana zostaje przez polskich konstruktorów, architektów i cieśli. Termin zakończenia prac planowany jest już w tym roku.

 

Ścieżka edukacyjno-przyrodnica

Kurzętnik zwany jest “niedoszłym Grunwaldem” gdyż tutaj odbyć miała się najsłynniejsza bitwa pod Grunwaldem w 1410 roku. Na trasie prowadzącej do wieży zwiedzający będą mogli zapoznać się bliżej ze średniowieczną historią regionu, za pomocą specjalnych instalacji edukacyjnych. Podróż na szczyt Wieży widokowej będzie istną wędrówką w czasie, która przybliży odwiedzającym codzienne życie mieszkańców średniowiecznego Kurzętnika, a także pozwoli zgłębić zagadki przyrody z czasów rycerskich.

 

zobacz jak powstaje Wieża widokowa

nasi partnerzy
Strona korzysta z ciasteczek w celu świadczenia usług i zgodnie z polityką prywatności.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.