noclegi kamery

Wieża widokowa Kurza Góra

ZAPRASZAMY CODZIENNIE

NA NIEZWYKŁY SPACER W CHMURACH!

Wieża widokowa Kurza Góra to niezwykła i jedyna taka konstrukcja w północnej Polsce. Spacer drewnianą ścieżką, która prowadzi na szczyt mierzącej 35 metrów Wieży widokowej, daje możliwość podziwiania przepięknej panoramy pradoliny Drwęcy oraz zapoznania się z ciekawą historią kurzętnickiego zamku oraz samego miasta Kurzętnik.

 

Mało kto wie, że miejsce to wybrano w 1410 roku na wielką bitwę, mającej zaświadczyć o potędze wojsk krzyżackich, a ostatecznie odbyła się w pobliżu, pod Grunwaldem i była wielkim triumfem polsko-litewskich rycerzy. Prowadząca nad trasami narciarskimi kładka, to równocześnie ścieżka dydaktyczna bogata w interaktywne instalacje i multimedialne opowieści o średniowiecznych czasach, mieszkańcach warownego zamku i leżącego u jego stóp miasta oraz o pełnej tajemnic bitwie.

 

Obiekt jest całoroczną infrastrukturą turystyczno-rekreacyjną, podobnie jak istniejący już na terenie ośrodka kompleks torów tubingowych. Wykonana została przez polskich konstruktorów, architektów i cieśli.

 

 

Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza

Na Wieżę widokową prowadzi drewniana ścieżka, na której zamontowane są interaktywne instalacje, przenoszące w czasy, gdy Kurzętnik tętnił życiem, a nad miastem wznosił się warowny zamek. Miejsce to było świadkiem niezwykłych wydarzeń, ale najważniejsze z nich to pokaz odwagi i przebiegłości króla Władysława Jagiełły, który przechytrzył mistrza Zakonu Ulricha von Jungingena i nie wpadł w przygotowaną przez niego zasadzkę. Dzięki temu dziś w kronikach historycznych czytamy o wielkim zwycięstwie wojsk polsko-litewskich nad krzyżackimi w bitwie pod Grunwaldem.

Spacer drewnianą ścieżką to niezwykła podróż w czasie, dzięki której można na chwilę przenieść się na średniowieczne uliczki Kurzętnika, poznać zamkowe historie, spotkać walecznych rycerzy i poczuć niezwykły klimat tamtych czasów.

 

zobacz jak powstawała Wieża widokowa

nasi partnerzy