noclegi kamery

Paryski Dzień Kobiet

Dzień Kobiet w iście Francuskim klimacie, w naszej nowej restauracji, to nie tylko wykwintna kulinarna uczta, ale także muzyczna podróż po romantycznych i inspirujących uliczkach Paryża.

Nasz szef kuchni, Patryk Wiśniewski, przygotował, specjalnie na tę okazję, znakomite menu oparte o topowe dania kuchni francuskiej. Doskonałe połączenie smaków i francuskiej muzyki sprawią, że tego dnia przeniesiemy się w niezapomniane klimaty, które na długo będą rozpalały wyobraźnię i zmysły.

W menu znajdziemy między innymi mule czy foie gras, klasyczne francuskie zupy, czy słynnego pieczonego halibuta… Palce lizać!

O oprawę muzyczną zadba nieoceniony duet Wiesław Prządka i Chris Schittulli, a od 22:00 na parkiet zaprosi Was DJ.
Wszystko to w naszej nowej trzypoziomowej Restauracji Akacjowej.

Szczegóły: 
Data:
–  11.03.2023

Godziny:
– 19:00 – 02:00

Miejsce:
– Restauracja Akacjowa

Cena:
–  200 zł/ os.

W cenie:
– Kolacja z czterech dań
– Welcome drink
– Muzyka na żywo /największe hity muzyki francuskiej i filmowej/
– Noc z DJ-em. 22:00 – 02:00

MENU
Przystawka /do wyboru/

– Foie Gras

– Mule

Zupa /do wyboru/
– Bouillabaisse

– Soupe à l’oignon

Danie główne /do wyboru/
– Boeuf Bourguignon

– Flétan au beurre

Deser /do wyboru/
– Millefeuille
– Clafoutis z czereśniami

 

O artystach

Wiesław Prządka
Absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie akordeonu Henryka Krzemińskiego. Jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów, kompozytor, aranżer.  Laureat I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Paryżu.

Sam zwykł mawiać, że urodził się po to, aby grać na akordeonie.

Zakochany w muzyce francuskiej artysta, któremu w duszy rozbrzmiewa namiętne tango. Ta muzyka doprowadziła go do kolejnego odkrycia – BANDONEONU, instrumentu charakterystycznego dla tanga. Jak dotąd jest jedynym polskim bandoneonistą koncertującym na bandoneonie diatonicznym. Grając tango, a szczególnie muzykę dziś bardzo popularnego Astora Piazzolli, współpracował m.in. z Waldemarem Malickim, Trio REVIRADO, Tango Bridge, New Tango Bridge, międzynarodowym zespołem Distango, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej, Orkiestrą Kameralną BALTIC NEOPOLIS oraz Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie występował w przedstawieniu „Tango Piazzolla”.

Szerokie horyzonty muzyczne Wiesława Prządki zaowocowały współpracą z największymi postaciami sceny muzycznej – Richardem Galliano, Jose Juniorem Mossalinim. Izydorem Leitingerem  Hanną Banaszak, Grażyną Brodzińską, Olgą Bończyk, Justyną Szafran, Jadwigą i Tadeuszem Katami,  Waldemarem Malickim, Krzesimirem Dębskim, Zbigniewem Wodeckim, Krzysztofem Kilijańskim, Jackiem Wójcickim, Jackiem Kotlarskim, Chrisem Schittulli, Bohdanem Jarmołowiczem, Zbigniewem Górnym, Tomkiem Szymusiem, Tomaszem Tomaszewskim, Krzysztofem Jakowiczem, Filipem Wojciechowskim, Krzysztofem Meisingerem, Robertem Horną, Markiem Piątkiem, Rafałem Karasiewiczem, Zbigniewem Wromblem, Andrzejem Mazurkiem i in.

Wirtuoz, któremu zawdzięczamy triumfalny powrót akordeonu jako instrumentu solowego na sceny filharmonii, jak również rozpropagowanie w Polsce stylu musette i new musette. To on udowodnił, że akordeon może z powodzeniem wkomponować się w najróżniejsze style muzyczne jak swing, jazz, tango, latino itd.

Jako wszechstronny artysta koncertuje na estradach całej Europy, a także Stanach Zjednoczonych.

 

 

Chris Schittulli
Wokalista francuski, tłumacz, ambasador francuskiej piosenki w Polsce i polskiej piosenki po francusku.
Francuz o włoskich korzeniach pochodzący z Grenoble. Dla swojej żony Polki przeprowadził się z Francji do Warszawy, gdzie obecnie mieszka i rozwija swoją karierę muzyczną.

Muzyczny samouk o niepowtarzalnej scenicznej charyzmie i wyjątkowym głosie. Muzyka towarzyszyła mu od dziecka, ale dopiero w wieku 17 lat Chris rozpoczyna naukę śpiewu. Prowadzili go m.in. światowej sławy baryton Mark Pancek oraz Thierry Peala, uznany wokalista jazzowy. Przygoda z bel canto pozwoliła mu na tworzenie muzyki pełnej ekspresji, uczuć i emocji. Chris z łatwością porusza się w szerokim repertuarze pop, jazz, rock, pop-opera, piosenki autorskiej czy poezji śpiewanej.

Od 2008 roku współpracuje z Richardem Crossem, słynnym trenerem wokalnym we Francji.

W 2013 roku ukończył paryską szkołę Pédagogie de Richard Cross, co pozwoliło mu rozwinąć pasję pedagoga śpiewu.

Współpracuje z wieloma orkiestrami i grupami muzycznymi we Francji.

Współzałożyciel i wokalista francuskiej grupy muzycznej DIVINO, znanej z repertuaru pop-opera.

Tłumaczy na język francuski i interpretuje teksty polskich Mistrzów takich jak Jacek Cygan, Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, Agnieszka Osiecka, Julian Tuwim. 

Współpracuje z wybitnymi polskimi muzykami, tj.

 

W 2017 roku we współpracy z Bogdanem Hołownią wydał płytę C’est si bon (2017) stanowiącą ukłon w stronę polskich i francuskich mistrzów piosenki.

Aktualnie we współpracy z René Koelblen i Wiesławem Prządka powstaje projekt muzyczny Wasowski i Przybora à la française.

W lutym 2020 roku wystąpił przed Prezydentem Emmanuelem Macron podczas jego oficjalnej wizyty w Polsce.

nasi partnerzy